All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
Widescreen Open Frame TFT Display , Sun Readable Lcd Display FCC ROHS Listed
| Display Active Screen Size: | 344.232(H) × 193.536(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1366×768(1920×1080 Optional) |
Sunlight Readable Outdoor Display , Daylight Readable Monitor 19 Inch
| Screen Diagonal: | 19 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Physical Resolution: | 1440×900 |
High Brightness Open Frame Touch Display 49'' Steel Construction Designed
| Screen Diagonal: | 49 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
65" LCD Sunlight Readable Monitor , Large Lcd Touch Screen Monitor 1500 Cd/M² Brightness
| Screen Diagonal: | 65 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1428.48(H) ×803.52(V)mm |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
Widescreen 15.6" Sunlight Readable LCD Monitor Panel Mount View Angels
| Screen Diagonal: | 15.6" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 344.16 (H) ×193.59(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
High Brightness 1000 Nits Sunlight Readable Lcd Panel Mount Touch Monitor 24"
| IP Rating: | IP65 On The Front Panel |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 531.36(H) ×298.89(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
19" Industrial Embedded Touch Display PCAP 10-Point Touch | VESA/Panel Mount | IP65 front Built for Harsh Industrial Environments
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Resolution: | 1280*1024 |
| Backlight: | LED |
12.1" Daylight Readable Lcd Monitor , Sunlight Readable Display View Angels
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Professional 21" Sunlight Readable LCD Monitor 20W 1920x1080 Resolution
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
10.4" industrial LCD touch monitor with Resistive touch,IR touch, PCAP touch optional for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |

