All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
Bluetooth Touch Panel PC 10.1 Inch Android 7.1 Octa Core RK3399 PCAP AIO Panel
| Model Name: | ITD101PPCT5KE2 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
Industrial Tablet Touch Panel PC 12.1" Android AIOARM3288 Pcap Resistive Touchsreen
| Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| CPU: | ARM Quad Core RK3288,Main CPU Frequency:1.8GHz |
| OS: | Android 5.1/6.0 |
Vehicle Industrial All In One PC Touch Screen With Freescale Canbus GPIO 3G 4G GSM
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |
Industrial 7" Android Touch Panel PC Linux ARM Freescale Canbus GPIO DRAM 2GB Memory
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |
Multi Touch Panel PC 7" HMI 10 Touch Points True Flat Zero Bezel 300 Nits With Pcap
| Model: | ITD07PPCT5KJ |
|---|---|
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
| Active Area: | 155.5(H) X 87.5(V)mm |
12.1" Aluminum Alloy Android Rugged Panel PC With Fingerprint Face Recognition
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |
Touch Screen Rugged Panel PC 1024x768 Native Resolution For NFC Payment Kiosk
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |
10.1" Touch Panel PC Capacitive Touchscreen For Door Entry Smart Video Intercom System
| Size: | 10.1" |
|---|---|
| Native Resolution: | 1280 X 800 |
| Brightness: | 300 Nits |
Full IP66 Waterproof Hmi Panel PC Touchscreen 24" Intel J1900/I3/I5/I7 Android Integrated
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
IP65 Front Industrial Touch Panel PC Fully Integrated Marine Display 11.6” Size
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
|---|---|
| Serial Port: | 1 X COM |
| USB Port: | 4 X USB |

