All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
ITD IP65/66/67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions Waterproof Box Android PC-RK3588
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
8.4'' IP65 Panel PC Solusions TFT High Bright LCD PCAP Touch screen Monitor Screen/Display
| Resolution: | 800 X 600 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
15.6" 16/9 Aspect Ratio Industrial Touch Screen Computer With Improved Power Efficiency
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis monitor display 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
Open frame monitor 19" high brightness sunlight readable LCD monitor
| Brightness: | 1000 Cd/m2 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280X1024 |
| MTBF: | 50000Hours |
high brightness 1500 nits 27" industrial monitor
| Screen Diagonal: | 27" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 597.60(H) ×336.15(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
IP65 Front Panel Sunlight Readable LCD Monitor VGA / DVI / HDMI Input
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
industrial grade 12.1" open frame monitor high bright touchscreen display
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
1000 Nits 12.1" Widescreen LCD Monitor Sunlight Readable Easy To Install
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 261.12(H) ×163.2(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
high bright tft lcd 17 inch open frame monitor industrial grade
| Display Active Screen Size: | 337.92(H) ×270.34(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |

