All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fcc industrial all in one touch pc ] match 107 Products.
LPCM RK3288 Industrial Panel Pc 13.3 Inch FHD Touch Screen
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame, Steel Back Chassis |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
Full HD Industrial Panel PC Touch Screen 1920×1080 Panel Mount Housing Type
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 293.76(H)×165.24(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Precision 15.6 Touch Panel PC 20.25W Zero Bezel 10%-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
1920×1080 Industrial Touch Screen Computer Flat Bezel 300 Nits Brightness
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
|---|---|
| Touchscreen: | Resistive, PCAP |
| Power Input: | DC 12V |
Professional 17" Touch Panel PC 250 Nits With Aluminum Bezel Flat Surface
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Flat Surace Panel Mount Touch Screen PC 21.5 Inch 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
15" Pure Flat Stainless Steel Industrial Touch Screen PC Resistive Capacitive HMI Linux
| Deliver Rich Media Including: | Multiple Video And Audio Formats, RSS Feeds And Image Slide Shows |
|---|---|
| Size: | 15" |
| Contrast Ratio: | 700:1 |
Industrial 75inch IR Touch AIO PC Monitor X86 system Android OS Exhibition Digital Signage Displays
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 75'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
IP65 Front 27 Inch Vesa Mount Pc Touch Screen Computer 300nits
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 27" |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |

