All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fcc industrial all in one touch pc ] match 107 Products.
Waterproof Touch Screen Monitor 15 Inch 1500cd/m2 For Outdoor Displays
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 1500cd/㎡ |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
17 Inch Waterproof Touch Screen Monitor Brightness Control On Front
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional, Brigtness Control On Front Bezel |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Industrial Chassis Touch Panel PC 12.1" / IP65 Touch Screen PC FCC RoHS Standard
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
15inch HMI CNC Automation Industrial Touch Panel PC
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3 4GB/8GB |
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
19 Inch CPU i3 Stainless Steel Panel PC for Food Production and Packaging Automation
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch,resistive Touch |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,J6412,i3,i5,i7, |
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
SCADA 250nits 17.3" Panel Mounted Panel PC 1920x1080 SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
15" passive cooling chassis durable resistive touch panel PC Intel i3/i5/i7 PoE RS485
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
Intel J1900 I3 I5 I7 Embedded 15.6" Industrial Panel PC 250nits
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
| Resolution: | 1366 X 768 Or 1920 X 1080 |

