All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap multi touch screen industrial pc ] match 168 Products.
Wall Mounted Industrial Touch Screen Monitor 55" Flat Panel Aluminum Alloy Housing
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Resolution: | 1920X1080 FHD |
PCAP PCT Industrial USB Powered Touch Screen Monitor 7 Inch Displaylink All In One Cable
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Native Resolution: | 1024X600 |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
HMI PCAP Touch Industrial Panel PC Touch Screen 17" With NFC RFID IC Card Readers
| Model Name: | ITD17PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1280X1024 |
| Active Area: | 337.92(W) × 270.336(H)mm |
21.5" AIO Industrial Touch Panel PC DC 12V Input Voltage Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 476.64(H) X 248.25(V)mm |
Zero Bezel AIO 1024x768 15in All In One Touch PC For Kiosk
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024x768 |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
Windows Based Touch Panel PC With 10 Touch Capabilities Industrial Mounted
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 15-inch |
| Native Resolution: | 1920x1080 |
High Brightness Marine Flush Mounted Rugged Panel PC Anti Shock Vibration
| Brightness: | 1000 Nits |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
| Bluetooth: | Optional |
43" VESA Mounted Multi Touch Panel PC , Industrial Panel PC Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 941.184(H)×529.416(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 43" |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |

