All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap multi touch screen industrial pc ] match 168 Products.
12.1'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with RFID Reader and Finger Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
43'' Multi Touch LCD HD All In One Fanless Touch Panel PC High Brightness PCAP Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
capacitive touch screen bezel free 32" all in one PC with camera for photo booth
| Model Name: | ITD32PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 32" |
VESA Mount Multi Touch Panel PC Windows Kiosk Waterproof For Hospital
| CPU: | Intel J1900 Quad Core |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB, Max. 8G |
| Storage: | 64G, 120G, 240G, Optional |
Professional Industrial Rugged Panel PC With LED Backlight , CE FCC Standard
| Size: | 12.1 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
Waterproof Rugged Panel PC 250 Nits 1280x1024 Resolution With Stainless Steel Housing
| Memory: | 2GB To 8GB Optional |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V) Mm |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Fanless All In One Industrie Pc Touch Screen With RFID And Finger Printer
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
Industrial Panel Mount Touch Screen PC 7 Inch Android High Brightness AC100-240V
| CPU: | ARM Android RK3288 1.8GHz |
|---|---|
| Memory: | 2G, Up To 4G |
| Storage: | 8G Up To 32G |

