All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap multi touch screen industrial pc ] match 168 Products.
Waterproof Rugged Panel PC 250 Nits 1280x1024 Resolution With Stainless Steel Housing
| Memory: | 2GB To 8GB Optional |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V) Mm |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Industrial Grade Monitor Lcd Touch Screen 17 Inches 250nits Without Bezels
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | Industrial Computer Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Industrial Panel Mount Touch Screen PC 7 Inch Android High Brightness AC100-240V
| CPU: | ARM Android RK3288 1.8GHz |
|---|---|
| Memory: | 2G, Up To 4G |
| Storage: | 8G Up To 32G |
Marine Wall Mount Touch Screen PC 1000 Nits Brightness Projected Capacitive Touch
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1024X768 |
15.6" Multi-touch Screen pcap touch monitor VGA DVI HDMI input IP65 front VESA mount
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-7 Business Days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
15.6'' Flat Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
17 Inch Panel Mount Touch Screen PC LCD Monitor Anti Shock Control Knob On Front Panel
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1280 X 1024 |
7'' 1024x600 Wall Mount Touch Screen PC ID Recognition For Library
| CPU: | ARM Cortex RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 8G |
PCAP Resistive Touch Industrial Lcd Display 10'' USB Powered Flat Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Flat Surface Optional |
|---|---|
| Chip: | Displaylink |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mounting Optional |
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |

