All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounted stainless steel panel pc ] match 82 Products.
21.5" Sun Viewable FHD IP66 Panel PC Weatherproof Stainless Steel Robust Touch Panel PC
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| NAME: | IP66 Panel PC |
| Housing Type: | VESA Mount |
Full IP65 Waterproof Panel PC 15 Inch 1200 Nits With LED Backlight
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Intel J1900 Fanless Touch Panel PC 1024 X 768 10 Inch Full Sealed
| CPU: | Intel J1900, Qud Core 2.0GHz |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
18.5" Industrial Rugged Panel PC Stainless Steel J6412 Elkhart Lake
| CPU: | Intel J6412 Elkhart Lake, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 18.5" |
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
Aluminum Alloy Industrial Panel PC IP68 IP69K Full Waterproof Dustproof
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
350nits 1000nits 1500nits Touch Screen Panel PC For Marine Offshore
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 27" |
IP69K Rugged Panel PC Pharmacy capacitive touch screen monitors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
IP69K Waterproof 13.3" HMI Panel PC Stainless Steel M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 5th Gen. ~10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |

