All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounted stainless steel panel pc ] match 82 Products.
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
Marine Grade Rugged Panel PC 15'' Full IP65 Waterproof Outdoor Sunlight Readable
| TFT Panel: | 15 Inch 1024*768 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
IP65 Rugged Panel PC 65 Inch Rugged 316 Stainless Steel HDMI Input For Food Industry
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
5 Wires Resistive Touch Screen Panel PC IP66 IP67 Waterproof 17" CE Compliance
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
12.1 Inch XGA 1500nits Android Touch Screen Pc Outdoor Full IP67 40W
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
Stainless Steel Rugged Industrial PC 65" With High Bright PCAP Resistive iR Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
Full IP67 Rugged Panel PC PCAP Multi Touch Android PC RK3288 2G RAM 8G Flash With Camera
| View Angels: | 80/80/60/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |

