All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounted stainless steel panel pc ] match 82 Products.
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
21.5" IP65 Panel PC Display And Wide Operating Temp Stainless Steel Waterproof AIO
| Packaging Details: | foam,master carton |
|---|---|
| Delivery Time: | a month |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
15 Inch IP69K Rugged Touch Panel PC Intel I5-7200U Stainless Steel Housing
| CPU: | Intel I5-7200U |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
IP67 Rugged Panel PC 7" Computers Touch Screen Intel I5 10210u
| CPU: | Intel Core I5-210u, Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 7" |
Aluminum Alloy Rugged Panel PC Industrial Panel Computer Waterproof Dustproof IP68
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
15in Linux PoE Android Panel PC Waterproof Touchscreen Computer RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing, Stainless Optionaal |
| Screen Diagonal: | 15" |
IP69K SUS316L All In One PC Dustproof Resistive PCAP Touch Panel PC
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
CE FCC RoHS Rugged IP66 IP65 Panel PC High Brightness 1000cd/㎡
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Brightness/ Contrast: | 1000cd/㎡/1400:1 |
| Compliance: | CE, FCC, RoHS |
8'' Android / X86 Based Flat Panel PC Full IP69K Stainless Steel PCAP Touch With NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
24'' Full IP69K Stainless Steel Android / X86 Based Flat Panel PC PCAP Touch High Brightness Panel PC With NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |

