All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounted stainless steel panel pc ] match 82 Products.
15 Inch 50W 1024X768 SS316L Rugged Panel PC For Food Industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Up To 10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 15" |
1000nits 8in Fanless All In One PC IP65 Stainless Steel Touchscreen Computer
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 8" |
10 Inch 1280X800 SUS316L Android Panel Pc NEMA4x For Beverage Industry
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
QR Reader 12.1 Inch Lcd Panel Pc 1000nits Waterproof Touch Computer
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
21.5" SS316 Android Touch Panel PC Full IP66 IP67 RS232
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Zero Bezel 45W SS Touch Panel PC 1280X1024 Rugged All In One Pc
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
18.5" IP65 Panel PC Fully Sealed NEMA4 SUS304 High Brightness Outdoor Touch PC
| CPU: | Android, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 |
| Screen Diagonal: | 18.5" |
Fully Sealed SS Rugged Panel PC 17 Inch IP66 Waterproof Explosion Proof Monitor
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |

