All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounted stainless steel panel pc ] match 82 Products.
Rugged IP67 Stainless Steel Industrial Panel Mount Touch Screen PC Intel J1900/I3/I5/I7
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
|---|---|
| CPU: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Serial Port: | 1XCOM |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
17" High Reliability Rugged All In One PC Sunlight Readable DC12V 34 Watt Power
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
19" waterproof dustproof stainless steel 304 316 touch panel PC computer for food, beverage, biotechnology HMI fanless industrial all in one M12 connector
| Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Size: | 19 Inch |
| CPU ARM Solution: | ARM Quad Core Cortex-A17 RK3288, 1.8GHz (RK3399/RK3568/RK3588 Optional) |
21.5" IP69K panel PC stainless steel yoke mount waterproof panel PC
| Active Area: | 476.64(W) × 268.11(H) |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| View Angle: | 89/89/89/89 |
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
Waterproof Industrial Panel Pcs
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |
Waterproof PCAP 1024x600 Android Touch Tablet 7 Inch RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 7" |

