All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounted stainless steel panel pc ] match 82 Products.
13.3" 1000nits Outdoor Waterproof Android Pc 15W Capacitive Touch SCADA
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 13.3" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |
Waterproof IP65 Touch Screen PC Intel Skylake Core 19" Rugged Touch Screen Computer
| CPU: | Intel Skylake Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 19" |
Embedded Touch Rugged All In One PC IP66 Waterproof Outdoor 10.1'' Android 6.0 Light Sensor
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
10.1'' Industrial Full IP69K PCAP Touch Android / X86 Based Flat Panel PC High Brightness Full IP69K Stainless Steel
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
21.5'' PCAP Touch Android / X86 Based Flat Panel PC High Brightness Full IP69K Stainless Steel
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Compact Structure Rugged All In One PC SS Aluminum Alloy Enclosure PCAP Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 To 1500 Nits Optional |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
1920×1080 Rugged Touch Screen Computer Monitor J1900 Easy To Install
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
7 Inch Waterproof Touch Screen Computer Monitor PCAP Auto Dimming 1000 Nits WIFI BT
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |

