All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 4 hmi touch panel pc ] match 220 Products.
43'' Multi Touch LCD HD All In One Fanless Touch Panel PC High Brightness PCAP Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Android 7.0 20W 10.4" 1000nits Touch Panel Fanless PC SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
VESA 1000nits Resistive Touch Panel PC Intel J4125 TPM2.0 8" Open Frame
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J4125 |
TFT 65inch All In One Touch Panel PC With CE FCC RoHS Compliance
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Native Resolution/ Colors: | 1024 X 768/16.2M |
| Response Time: | 30ms |
Zero Bezel 45W SS Touch Panel PC 1280X1024 Rugged All In One Pc
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
Windows Based Touch Panel PC With 10 Touch Capabilities Industrial Mounted
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 15-inch |
| Native Resolution: | 1920x1080 |
IP52 Fanless Industrial Touch Panel Pc With RFID NFC Reader
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 |
| Processor: | ARM, Ntel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
1920 X 1080 LED Backlight Touch Panel PC With Intel I3 I5 I7
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 15-inch |
| Native Resolution: | 1920x1080 |
1080P 43 Inch HMI Touch Panel PC Smart Access Control Integrated Intel I5 CPU
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Size: | 43" |
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |

