All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
Waterproof PCAP 1024x600 Android Touch Tablet 7 Inch RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 7" |
15.6" PCAP Touch panel PC integrated Android Windows for pos terminal store outlet
| Brightness: | 300 Nits |
|---|---|
| CPU: | Intel N100 |
| OS: | Android 7.1/8/10/11/12,Windows 10/11/Linux |
19" waterproof dustproof stainless steel 304 316 touch panel PC computer for food, beverage, biotechnology HMI fanless industrial all in one M12 connector
| Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Size: | 19 Inch |
| CPU ARM Solution: | ARM Quad Core Cortex-A17 RK3288, 1.8GHz (RK3399/RK3568/RK3588 Optional) |
Linux Ubuntu 250nits Open Frame Touch Screen VESA For Kiosk
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
21.5'' PCAP Touch Android / X86 Based Flat Panel PC High Brightness Full IP69K Stainless Steel
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
10.1'' Industrial Full IP69K PCAP Touch Android / X86 Based Flat Panel PC High Brightness Full IP69K Stainless Steel
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
86 Inch 4K Panel Mount Touch Screen Monitor True Flat Surface With OPS Pluggable PC
| Material: | Aluminum Profile And Steel Back Chassis |
|---|---|
| Inputs: | VGA, DVI, HDMI |
| Touch Type: | PCAP Touch/IR Touch |
18.5in Industrial Android Tablet 1000nits 1920×1080 RFID NFC
| Native Resolution: | 1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 1500nits Optional |
| Processor: | ARM RK3288, RK3399 Android 9/10/11,Ubuntu |
Projected Capacitive Panel Mount Touch Screen Monitor Full HD 1080P 11.6" VESA Mount Integrated PC Optional
| Resolution: | 1920X1080 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H)mm |
8 Inch Outdoor HD LCD Rugged 5G Tablet PC Android 10 5000mAh Battery PCAP All In One
| Resolution: | 2K |
|---|---|
| Screen Size: | 8'' |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor N5100 |

