All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
Professional Panel Mount Lcd Monitor / Rugged Computer Monitor 50000 Hours MTBF
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Touch Screen Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Precision Embedded Industrial PC / Fanless Embedded Computer 2GB
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
Industrial Grade Fanless Embedded Industrial PC Max 9 USB 8 COM Ports
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
13.3'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless With RFID Reader And Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
9.7 Inch Rugged Touch Screen Monitor / Rugged Lcd Displays With Embedded Mount
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
18.5'' Rugged Sunlight Readable Touch Fishing Monitor with Waterproof M12 Connector
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 18.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
15.6" IP69K Stainless Steel Yoke-Mount VESA mount Waterproof Panel PC Industrial Rugged Touchscreen Computer for Harsh Environments
| Active Area: | 476.64(W) × 268.11(H) |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| View Angle: | 89/89/89/89 |
24" Industrial HMI Panel PC for Factory Automation Rugged Touchscreen Computer with IP65 Protection & Multi-Protocol Industrial I/O fanless all-in-one
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7,J6412,J4125 |
|---|---|
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
| OS Support: | Windows 7/8/10/11.WIN CE,LINUX |
15" Rugged Industrial Grade Lcd Monitors , Panel Mount Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Industrial Lcd Panel |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

