All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
industrial embedded industrial mini PC Intel J1900 4G RAM 120G SSD Fanless Aluminum casing
| CPU: | Intel Celeron N2830 Dual-Core 2.16GHz Processor |
|---|---|
| Graphics: | Intel NM70 Express HD Graphics |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
Widescreen 10.1" Touch Panel PC / Computer DC 12V With TFT LCD Display
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
All In One Android HD Touch Panel PC 10.1 Inch Widescreen With Zero Bezel
| Model Name: | ITD10PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
Flat Bezel Panel Mount Touch Screen PC 8 Inch Industrial AIO Window J1900/I3/I5
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 800X600 |
IP69K Waterproof 13.3" HMI Panel PC Stainless Steel M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 5th Gen. ~10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
DC12V Embedded Industrial PC Industrial Waterproof Mini PC Box
| Box Structure: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900//J4125/J6412/i3,i5,i7/Android |
| Default Waterproof I/O: | 2×USB, 1×RJ45, 1×DC12V, 1×COM More USB/COM Ports, HDMI Output, Audio, Etc. Optional |
7'' PCAP Touch Android / X86 Based Flat Panel PC High Brightness Full IP69K Stainless Steel
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
8'' Android / X86 Based Flat Panel PC Full IP69K Stainless Steel PCAP Touch With NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
24'' Full IP69K Stainless Steel Android / X86 Based Flat Panel PC PCAP Touch High Brightness Panel PC With NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
TFT 21.5” Open Frame High Brightness In One Touch Panel PC With CE FCC RoHS Compliance
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Native Resolution/ Colors: | 1024 X 768/16.2M |
| Response Time: | 30ms |

