All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
Android 7.0 20W 10.4" 1000nits Touch Panel Fanless PC SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
Linux Intel Z8350 AIO Touch Panel PC LCD Computer DC 12V 220W
| Native Resolution: | SVGA,XGA, FHD, UHD |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10 Inch 1280X800 SUS316L Android Panel Pc NEMA4x For Beverage Industry
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
QR Reader 12.1 Inch Lcd Panel Pc 1000nits Waterproof Touch Computer
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
21.5" SS316 Android Touch Panel PC Full IP66 IP67 RS232
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
13.3" 1000nits Outdoor Waterproof Android Pc 15W Capacitive Touch SCADA
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 13.3" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
IP69K SUS316L All In One PC Dustproof Resistive PCAP Touch Panel PC
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
Aluminum Alloy Industrial Panel PC IP68 IP69K Full Waterproof Dustproof
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
Industrial Resistive Capacitive HMI Touch Panel PC Button Integrated
| CPU: | Intel Celeron, Core |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Casing |
| Screen Diagonal: | 15" |

