All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
Embedded RK3288 Android Fanless PC Box Aluminum Alloy Enclosure
| Processor: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz |
|---|---|
| Chipset: | RK3288 (RK3566, RK3399 Optional) |
| Memory: | 2GB,4GB |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged HD All In One Fanless Touch Panel PC J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
7'' Embedded Industrial LCD Monitor Rugged HD All In One Fanless Touchscreen PCs PCAP
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.4'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD All In One Fanless Touchs PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
All In One Rugged Panel PC 350 Nits Face Recognition Supported For Access Control
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 8" |
| Brightness: | 350 Nits |
350nits 1000nits 1500nits Touch Screen Panel PC For Marine Offshore
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 27" |
9.7 Inch Rugged Panel Computer Industrial Touch Screen PC 8.3 W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 196.608×147.456 Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
DC 12V 1024×768 All In One Industrie PC Touch Rugged Metal Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 210.4(H)×157.8(V)mm |
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
17" Industrial Touch Panel PC DC 12V 1280x1024 With Rugged Steel Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 17" |
Rugged IP67 Stainless Steel Industrial Panel Mount Touch Screen PC Intel J1900/I3/I5/I7
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
|---|---|
| CPU: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Serial Port: | 1XCOM |

