All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
Embedded Capacitive Rugged Panel PC Wall Mount 1024x768 300cd/M2
| View Angels: | 85/85/85/85 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
Fully Sealed SS Rugged Panel PC 17 Inch IP66 Waterproof Explosion Proof Monitor
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
12.1" Aluminum Alloy Android Rugged Panel PC With Fingerprint Face Recognition
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |
15 Inch IP69K Rugged Touch Panel PC Intel I5-7200U Stainless Steel Housing
| CPU: | Intel I5-7200U |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
12.1inch Stainless Rugged Panel PC Full IP67 IP69K Sealed Intel J4125 Windows 11 OS
| CPU: | Intel J4125 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
All In One Rugged Panel PC Waterproof Full IP66 Stainless Steel AIO Industrial
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
8 Inch Android Rugged Tablet PC IP68 6000mAh Battery IPS Monitor Panel
| Resolution: | 800 X 1280 |
|---|---|
| LCD: | 8 Inch IPS 16:10 |
| Brightness: | 450 Nits |
IP65 Waterproof 12 inch Rugged Tablet WIFI 4G Bluetooth Protable PC
| Inch: | 12.2 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| Dimension: | 339.3 X 230.3 X 26mm |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged IP65 HD All In One Fanless PCs PCAP Touch Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

