All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
ITD 7-65inch Rugged Industrial LCD touch display panel pc touch screen
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
8'' Embedded Industrial LCD Rugged Monitor HD All In One Fanless Touchscreen PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |
Stainless Steel Rugged Industrial PC 65" With High Bright PCAP Resistive iR Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
21.5'' Rugged Sunlight Readable Touch Fishing Monitor with Waterproof M12 Connector
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 21.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
Industrial Embedded Industrial PC Mini Box J1900 With RS485 Port
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
RFID Card Reader Rugged Panel PC 300 Nits Brightness NFC Wifi Terminal Machine
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |
Touch Screen Rugged Panel PC 1024x768 Native Resolution For NFC Payment Kiosk
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |

