All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
10.4'' Embedded LCD Rugged HD Panel Mount Monitor All In One Fanless PCs Resistive
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
75" outdoor all weather proof LCD display VESA mount rugged digital signage with cooling fan built in airconditioner
| Brightness: | 2000cd/m2 |
|---|---|
| Colors: | 16.7 M |
| Backlight Lifetime: | LED Backlight With 50000Hours'Lifetime |
15" bezel free PCAP multi touchscreen AIO fanless Panel PC Celeron J1900, i3/i5/i7 vandal proof, G+G, IP65 front
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Side Mounting, VESA Mounting, Desktop Mount |
15" Robust flat bezel PCAP touch panel mounted PC IP65 front, embedded mount, 10 touch points, anti-vandalism,
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
15" passive cooling chassis durable resistive touch panel PC Intel i3/i5/i7 PoE RS485
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
IP65 front zero bezel 15" pcap touch panel PC with multi 10 touch points
| Size: | 15" |
|---|---|
| Active Area: | 304.128(H)X228.096(V) Mm |
| Resolution: | 1024X768 |
55” Zero-Bezel PCAP Touch Panel PC multi 10 touch points with true flat surface
| Screen Diagonal: | 55" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 1213.6(H) ×684.4(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
42” bezel free capacitive Touch Panel PC industrial computer
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 930.24(H) ×523.26(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
10.4" open frame panel PC with resistive touch pcap multi 10 touch
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) X 158.4(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |
10.1" cheap price smart design zero bezel industrial PC with pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280×800 |

