All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
Full HD IP66 Stainless Steel Panel PC 10.1" - 24" Resistive / PCAP Touch High Brightness
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
Industrial All In One Touch Panel PC 11.6 Inch Android Windows Rugged Tablet
| Model Name: | ITD11PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
AIO Panel Mount Touch Screen PC 8” Rugged Tablet PC Supporting 24/7 Running
| Model Name: | ITD08PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
Aluminum Alloy HDMI Linux 1000Mbps Fanless Embedded Box PC
| FEATURES: | Energy-efficient And Fan-less IPC Systems |
|---|---|
| Housing: | Robust Aluminum Die-casting Housing |
| Operating Temperature: | -10 To 60 C |
8'' Zero Bezel Die-Cast Aluminum Chassis PCAP Touch Optical Bonding Panel PC
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Intel J1900 Fanless Touch Panel PC 1024 X 768 10 Inch Full Sealed
| CPU: | Intel J1900, Qud Core 2.0GHz |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
15'' Embedded LCD Rugged HD All In One Fanless Resistive Panel Pc Touchscreen J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
65'' Industrial Rugged 65-Inch Smart Multi-Touch AIO PC Aluminum 400 cd/㎡
| Screen Size: | 65" |
|---|---|
| Interface Type: | IR Touch |
| Warranty: | 2 Years |

