All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
true flat touch panel PC capacitive touchscreen industrial 17" all in one PC
| Model Name: | ITD17PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 17" |
13.3 inch touch panel PC zero bezel true front IP65 on the front panel
| Model Name: | ITD13PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 15" |
zero bezel true flat surface 8" industrial touch panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Resolution Multi Touch Panel PC , Industrial All In One PC 12.1” 33.9W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V)mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
DC12V Touch Monitor PC , Fanless Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |
15 Inches Fanelss Touch Panel PC 1024 X 768 Resolution With 300 Nits Brightness
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.1(H) X 228.1(V)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
Industrial Lcd Display Touch Panel PC Integrated 19 Inch Resistive Touchscreen
| Screen Diagonal: | 19" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |

