All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
15W 19" 250cd/m2 Rugged Panel PC RK3399 Stainless Steel Panel PC
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 19" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |
IP69K Waterproof Stainless Steel Panel PC Rugged HMI For Automation Food Industry
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
Aluminum Alloy Rugged Panel PC Industrial Panel Computer Waterproof Dustproof IP68
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
Stainless Steel 316L Rugged Panel PC IP67 Rated M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 23.8", 24" |
IP65 Waterproof 12 Inch Rugged Tablet PC WIFI 4G Bluetooth Protable PC
| Inch: | 12.2 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| Dimension: | 339.3 X 230.3 X 26mm |
7" IP66 Highly Bright Rugged Industrial Computers With Full Waterproof Connectors
| Native Resolution: | 1024x600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Nits |
| Viewing Angle: | 75/75/70/75 |
High Brightness Marine Flush Mounted Rugged Panel PC Anti Shock Vibration
| Brightness: | 1000 Nits |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
| Bluetooth: | Optional |
IP67 Waterproof 21.5 Inch Durable Rugged Industrial PC Pure Flat Bezel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
5 Wires Resistive Touch Screen Panel PC IP66 IP67 Waterproof 17" CE Compliance
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |

