All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
High Efficiency Sunlight Readable LCD Monitor , Rugged Touch Screen Monitor
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Rugged Industrial Panel Mount Monitor High Definition With IR / PCAP / Resistive Touch
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Waterproof Touch Screen Monitor 15 Inch 1500cd/m2 For Outdoor Displays
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 1500cd/㎡ |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
industrial ARM based box PC rugged MINI PC Android Linux industrial computer
| OS Support: | ARM Quad Core RK3566, Cortex-A55 |
|---|---|
| GPU: | Mali-G52-2EE High Performance |
| Chipset: | Rockchip |
Rugged Steel Sunlight Readable LCD Monitor For Harsh Environments , AC100-240V
| Screen Diagonal: | 55 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
High Definition Industrial Panel Mount Monitor / Rugged Lcd Monitor Capacitive Touchscreen
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
65" rugged lcd display outdoor usage full IP65 waterproof dustproof adverting player
| Housing Material: | Steel Chassis With Outdoor Anti-rust Painting |
|---|---|
| Operating Temperature: | -25~55℃(-45~55℃ Optional) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis panel PC 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
Waterproof Industrial Panel Pcs
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |

